Neamţ: Mesaj RO-Alert după ce în comuna Borca a fost semnalată prezenţa unor lupi

Neamţ: Mesaj RO-Alert după ce în comuna Borca a fost semnalată prezenţa unor lupi

Autorităţile din judeţul Neamţ au trimis, miercuri după-amiază, mesaj RO-Alert pentru persoanele din comuna Borca, după ce un localnic a anunţat că a văzut lupi într-unul dintre sate.

Mesajul RO-Alert a fost transmis persoanelor aflate în zona comunei Borca, după ce un localnic a sunat la 112 şi a anunţat că a văzut trei lupi pe strada Vitoria Lipan din satul Săbasa.
Persoana care a alertat autorităţile a relatat că a observat trei lupi care ieşiseră din pădure şi se aflau în zona unei stâne.
Oamenii sunt sfătuiţi să nu se apropie de animalele sălbatice şi să anunţe autorităţile de fiecare dată când constată prezenţa animalelor sălbatice în zonele locuite.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră