Minerii din Valea Jiului au decis să nu mai continue protestele; doar doi lideri de sindicat se mai află în greva foamei

Minerii din Valea Jiului au decis să nu mai continue protestele; doar doi lideri de sindicat se mai află în greva foamei

Minerii de la Lupeni, din Valea Jiului, au decis, luni dimineaţă, să renunţe la protestele declanşate miercuri, până când vor discuta cu preşedintele Consiliului de Administraţie al Complexului Energetic Hunedoara, Bogdan Stănescu. Doi dintre cei trei lideri de sindicat ai minerilor se mai află încă în greva foamei.

Recomandările editorilor