O centrală termică ce funcţiona pe lemne a explodat într-o gospodărie din localitatea Sânmihaiu German, de lângă Timişoara, iar un bărbat a fost rănit. Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Timiş, explozia a fost urmată de un incendiu care nu a apucat să se propage şi care a şi fost stins de pompierii sosiţi imediat la locul deflagraţiei.




























