Elevii de la liceul din Lugoj care au lovit cu pumnii şi picioarele un coleg de clasă, sancţionaţi cu nota scăzută la purtare; copiii vor repeta anul şcolar

Elevii de la liceul din Lugoj care au lovit cu pumnii şi picioarele un coleg de clasă, sancţionaţi cu nota scăzută la purtare; copiii vor repeta anul şcolar
Elevii de la liceul din Lugoj care au lovit cu pumnii şi picioarele un coleg de clasă au fost sancţionaţi cu nota scăzută la purtare şi vor repeta anul şcolar (FOTO: Dreamstime)

Cei doi elevi de la Liceul ”Aurel Vlaicu” din municipiul Lugoj care au lovit cu pumnii şi picioarele un coleg de clasă au fost sancţionaţi cu nota scăzută la purtare, urmând să repete anul şcolar. În cazul copiilor care au fost prezenţi la incident s-a luat, de asemenea, măsura scăderii notei la purtare.

Recomandările editorilor