Bolnavii internaţi la Spitalul Clinic de Boli Infecţioase „Sfânta Parascheva” din Iaşi primesc, în mediul de la spital, bucate tradiţionale de Paşti – ouă roşii, friptură şi cozonac – dacă starea de sănătate le permite să consume aceste alimente.
În prima zi de Paşti, bolnavii internaţi la Spitalul de Boli Infecţioase Iaşi şi a căror stare de sănătate nu necesită un regim special primesc bucate tradiţionale de paşti: ouă roţii şi friptură, iar la desert – cozonac.
Evenimente
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
„Ne folosim de toate mijloacele la îndemână, medicale şi nu numai pentru le îmbunătăţi starea de spirit, factor care nu de puţine ori înseamnă o dorinţă mai mare din partea lor de a se vindeca, de a respecta tratamentul şi de a avea grijă de sănătatea lor”, a declarat managerul unităţii sanitare, medicul Florin Roşu.
Potrivit acestuia, cadrele medicale de la spitalul ieşean încearcă, astfel, să îi facă pe bolnavi să simtă mai puţin lipsa sărbătorilor în familie.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20684673&pid=2701)
Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.