Aproximativ 50 de mineri de la Lupeni au mers la Petroşani şi protestează în curtea CEH; alţi peste 20 au intrat în greva foamei

Aproximativ 50 de mineri de la Lupeni au mers la Petroşani şi protestează în curtea CEH; alţi peste 20 au intrat în greva foamei

Aproximativ 50 de mineri din schimbul întâi de la Mina Lupeni au mers, joi dimineaţă, la Petroşani, unde protestează în curtea sediului Complexului Energetic Hunedoara (CEH), cerând demisia conducerii companiei. Alţi peste 20 de mineri din Valea Jiului au intrat în greva foamei, alăturându-se celor trei lideri de sindicat care au adoptat această formă de protest miercuri seară.

Recomandările editorilor