Ştefan Radu Oprea: Mi-am semnat şi eu demisia şi va deveni efectivă în momentul în care decretele de constatare a încetării funcţiei de membru al guvernului vor fi semnate de către preşedinte

Ştefan Radu Oprea: Mi-am semnat şi eu demisia şi va deveni efectivă în momentul în care decretele de constatare a încetării funcţiei de membru al guvernului vor fi semnate de către preşedinte

Secretarul general al Guvernului, Ştefan Radu Oprea (PSD), anunţă, joi, că şi-a scris demisia, odată cu miniştrii formaţiunii, dar aceasta va deveni efectivă în momentul în care decretele de constatare a încetării funcţiei de membru al guvernului vor fi semnate de către preşedinte.

”Astăzi colegii mei miniştrii PSD şi-au dat demisia din Guvern. Respectăm votul colegelor şi colegilor care au spus: Ajunge! Până aici! Mi-am semnat şi eu demisia odată cu ei şi va deveni efectivă în momentul în care decretele de constatare a încetării funcţiei de membru al guvernului vor fi semnate de către Preşedinte”, a scris, joi, pe Facebook. Ştefan Radu Oprea.

Aceasta anunţă că, până la depunerea demisiei, ase va ocupa de partea administrativă, astfel încât demisiile să ajungă la Administraţia Prezidenţială.

Cei şase miniştri susţinuţi de PSD şi vicepremierul Marian Neacşu şi-au depus, joi, demisiile, iar premierul Ilie Bolojan a anumţat deja cine va prelua portofoliile.

 

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră