Robu către Cioloş privind declinul sportului românesc: Schimbaţi această legislaţie aberantă şi veţi descătuşa România!

Robu către Cioloş privind declinul sportului românesc: Schimbaţi această legislaţie aberantă şi veţi descătuşa România!
FOTO: Inquam Photos/ Adel-al-Haddad

Primarul municipiului Timişoara, Nicolae Robu (PNL), i-a transmis, luni, o scrisoare deschisă premierului Dacian Cioloş în care semnalează declinul continuu al sportului românesc şi îi cere să schimbe legea astfel încât să li se permită autorităţilor locale să investească în acest domeniu.

Recomandările editorilor
Ultima oră