Ionel Bogdan (PNL): PSD a căzut în capcana propriei retorici, din care nu mai ştie cum să iasă. Are două mari opţiuni: fie să genereze o criză politică majoră, fie să facă un pas înapoi şi să contribuie la stabilitatea Coaliţiei

Ionel Bogdan (PNL): PSD a căzut în capcana propriei retorici, din care nu mai ştie cum să iasă. Are două mari opţiuni: fie să genereze o criză politică majoră, fie să facă un pas înapoi şi să contribuie la stabilitatea Coaliţiei

Deputatul Ionel Bogdan (PNL) declară, miercuri, că PSD a căzut în capcana propriei retorici, din care nu mai ştie cum să iasă şi are două mari opţiuni, fie să genereze o criză politică majoră, fie să facă un pas înapoi şi să contribuie la stabilitatea Coaliţiei.

”PSD a căzut în capcana propriei retorici, din care nu mai ştie cum să iasă. Acum PSD are două mari opţiuni: fie să genereze o criză politică majoră, care va afecta guvernarea şi România, fie să facă un pas înapoi şi să contribuie la stabilitatea Coaliţiei”, spune Ionel Bogdan, într-o postare pe Facebook. Liberalul precizează că, pentru a doua opţiune, este nevoie de curaj, responsabilitate şi asumare. ”România are nevoie de stabilitate, nu de experimente politice”, mai comentează deputatul PNL. PSD a solicitat miercuri Guvernului să dispună şi o reducere a accizelor, pe lângă măsurile anunţate anterior pentru combaterea creşterii accelerate a preţurilor la carburanţi. Potrivit PSD, intervenţia Guvernului „a venit târziu, iar efectele măsurilor anunţate sunt prea mici în raport cu majorările preţurilor la pompă înregistrate în ultimele trei săptămâni”.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră