Ilie Bolojan, întrebat dacă nu foloseşte tema demisiei sale ca formă de presiune în coaliţie: Nu am făcut-o niciodată. Mi se pare un act de responsabilitate să îţi asumi să duci la capăt un proiect dacă îl poţi duce

Ilie Bolojan, întrebat dacă nu foloseşte tema demisiei sale ca formă de presiune în coaliţie: Nu am făcut-o niciodată. Mi se pare un act de responsabilitate să îţi asumi să duci la capăt un proiect dacă îl poţi duce

Premierul Ilie Bolojan a declarat că nu foloseşte ideea unei eventuale demisii ca formă de presiune şi că nu a făcut niciodată acest lucru.

Ilie Bolojan a declarat, marţi seară, la Antena3, întrebat dacă foloseşte ameninţarea cu demisia ca factor de presiune în coaliţie, că nu a făcut niciodată acest lucru.

”Nu folosesc demisia ca formă de presiune, nu am făcut-o niciodată. Dar, în momentul în care ocupi o funcţie publică şi ştii ce trebuie făcut, ştii şi care este planul pe care trebuie să îl duci la capăt, pe baza căruia ai acceptat funcţia, este o dovadă de responsabilitate să insişti să se facă lucrurile aşa cum trebuie. Altfel, dacă doar mimăm ca în alte perioade, nu facem decât să ne întoarcem la dificultăţi”, a afirmat premierul Ilie Bolojan.

El a adăugat că nu a utilizat tema demisiei sale în mod repetitiv.

”Mi se pare un act de responsabilitate să îţi asumi să duci la capăt un proiect dacă îl poţi duce”, a precizat Ilie Bolojan.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră