Ministrul Educaţiei, Daniel David, a afirmat, luni seară, că preşedintele Nicuşor Dan şi premierul Ilie Bolojan sunt ”oameni cinstiţi, deştepţi şi care vor binele ţării”.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Ministrul Educaţiei, Daniel David, a fost rugat, luni seară, la Antena 3, să facă o caracterizare psihologică pentru Nicuşor Dan şi Ilie Bolojan, cele două persoane care l-au susţinut pentru obţinerea mandatului.

”Un psiholog nu poate face evaluarea psihologică public, pentru că vine Colegiul Psihologilor şi mă duce la Comisia de etică”, a răspuns Daniel David.

Acesta s-a referit totuşi la cei doi, apreciind calităţile lor.

”Vă spun despre amândoi că sunt oameni cinstiţi, deştepţi şi care vor binele ţării”, a afirmat Daniel David.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.