CONSILIU NAŢIONAL PNL - Rareş Bogdan, reconfirmat prim-vicepreşedinte, după ce a câştigat în faţa lui Adrian Veştea

CONSILIU NAŢIONAL PNL - Rareş Bogdan, reconfirmat prim-vicepreşedinte, după ce a câştigat în faţa lui Adrian Veştea

Europarlamentarul Rareş Bogdan a fost reconfirmat în funcţia de prim-vicepreşedinte al PNL duminică la Consiliul Naţional al partidului, după ce a câştigat în faţa lui Adrian Veştea, din echipa lui Ludovic Orban, afirmă surse liberale.

Conform surselor citate, Rareş Bogdan, care a candidat din nou pentru postul de prim-vicepreşedinte, a obţinut 1.107 voturi, iar contracandidatul său, Adrian Veştea, a obţinut  690 de voturi, alte 45 de voturi fiind declarate nule. 

Rareş Bogdan va fi prim-vicepreşedinte pentru Comunicare şi Relaţii Internaţionale.

Ceilalţi trei prim-vicepreşedinţi propuşi de Florin Cîţu nu au avut contracandidat, astfel că prezenţa lor în echipa de conducere a PNL este certă.

Cei trei sunt: Iulian Dumitrescu – prim-vicepreşedinte Mediu de Afaceri, Societate Civilă, Lucian Bode – prim-vicepreşedinte Strategii Politice, Gheorghe Flutur – prim-vicepreşedinte Politici Publice. 

La finalul numărării voturilor pentru toate funcţiile din Biroul Executiv, va fi prezentată lista integrală a membrilor acestuia.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră