Ciprian Şerban, fost ministru al Transporturilor: Nu vorbim de nicio alianţă, nu avem niciun plan de viitor cu partidul AUR

Ciprian Şerban, fost ministru al Transporturilor: Nu vorbim de nicio alianţă, nu avem niciun plan de viitor cu partidul AUR

Fostul ministru PSD al Transporturilor, Ciprian Şerban, afirmă că nu va exista un guvern format din PSD şi AUR, el arătând că alăturarea PSD-AUR în vederea iniţierii unei moţiuni de cenzură este „o decizie pragmatică”, ce are ca unic scop, „înlăturarea premierului de la Palatul Victoria”. „Nu avem niciun plan de viitor cu partidul AUR”, afirmă fostul ministru.

Întrebat, luni după amiază, dacă ar accepta să revină ca ministru într-un guvern format din PSD şi AUR, Ciprian Şerban a răspuns: „Nu se pune problema de formare a unui guvern PSD-AUR”. 
„După cum v-au spus şi colegii mei, este o decizie pragmatică, are un singur scop, înlăturarea premierului de la Palatul Victoria. Nu vorbim de nicio alianţă, nu avem niciun plan de viitor cu partidul AUR”, a afirmat fostul ministru al Transporturilor.
El dă asigurări că „nu va exista această alianţă”.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor