Călin Popescu Tăriceanu: Vreau să revenim la democraţie, să fim o ţară în care domneşte statul de drept

Călin Popescu Tăriceanu: Vreau să revenim la democraţie, să fim o ţară în care domneşte statul de drept
FOTO: Inquam Photos / Octav Ganea

Copreşedintele ALDE Călin Popescu Tăriceanu a declarat miercuri, la Timişoara, că, prioritatea numărul unu, după alegeri, este revenirea ”la democraţie”, ”să fim o ţară în care domneşte statul de drept”, comentând că acum ”avem o problemă cu drepturile şi libertăţile cetăţeneşti” şi că ”nu putem accepta în continuare fenomenul telejustiţiei”.

Recomandările editorilor
Ultima oră