Alexandru Nazare, ministrul Finanţelor Publice, afirmă că în Partidul Naţional Liberal nu a existat o discuţie legată de posibilitatea ca el să preia conducerea Guvernului în situaţia în care moţiunea de cenzură va trece, iar Executivul va fi demis.
”Nu a existat această discuţie, am răspuns de mai multe ori la această întrebare”, a afirmat Alexandru Nazare, luni seară, într-un briefing de presă, întrebat dacă a fost discutată, în coaliţie sau în partid, posibilitatea ca el să preia şefia Guvernului.
De altfel, Nazare a arătat că vrea să continue la Ministerul Finanţelor.
”Eu am proiecte de continuat la Ministerul Finanţelor şi intenţionez să le continui”, a spus ministrul.




























