Primarul din Baia de Aramă, trimis în judecată, alături de alte persoane, într-un nou dosar pentru fraude cu fonduri UE

Primarul din Baia de Aramă, trimis în judecată, alături de alte persoane, într-un nou dosar pentru fraude cu fonduri UE
Primarul din Baia de Aramă, trimis în judecată, alături de alte persoane, într-un nou dosar pentru fraude cu fonduri europene

Primarul oraşului Baia de Aramă, judeţul Mehedinţi, Ionel Rafael Dunărinţu, a fost trimis în judecată de către procurorii DNA, sub control judiciar, într-un nou dosar privind fraude cu fonduri europene. Edilul este acuzat că, ajutat de alte persoane, a obţinut pe nedrept, prin Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură, subvenţii din fonduri UE şi din bugetul consolidat al statului, de peste patru milioane şi jumătate de lei.

Recomandările editorilor
Ultima oră