O maşină a explodat în faţa unei secţii de poliţie din Irlanda de Nord - VIDEO

O maşină a explodat în faţa unei secţii de poliţie din Irlanda de Nord - VIDEO

O maşină a explodat în noaptea de sâmbătă spre duminică în faţa unei secţii de poliţie din apropierea oraşului Belfast, în Irlanda de Nord, relatează, duminică, Belfast Telegraph.

Niciun poliţist nu a fost rănit, potrivit ziarului.

Poliţia din Irlanda de Nord a declarat că o operaţiune de evacuare era în curs după o alertă de securitate în Dunmurry, la sud de Belfast.

În ciuda acordurilor de pace din 1998, care au pus capăt a trei decenii de violenţe intercomunitare în Irlanda de Nord, poliţiştii sunt încă uneori vizaţi de anumiţi activişti care se opun prezenţei britanice în regiune.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră