Preşedintele iranian Hassan Rohani l-a avertizat marţi pe omologul său francez Emmanuel Macron că interesele americane în Orientul Mijlociu sunt ”în pericol”, după asasinarea generalului iranian Qasem Soleimani vineri într-un atac american în Irak, anunţă preţedinţia iraniană, relatează AFP.
”Statele Unite este necesar să ştie că interesele lor şi securitatea lor în regiune sunt în pericol şi că nu pot scăpa consecinţelor acestei mari crime”, a spus Rohani într-o convorbire la telefon cu Macron.




























