"Încă trăiesc", glumeşte Papa Francisc la externarea din spital

"Încă trăiesc", glumeşte Papa Francisc la externarea din spital

Papa Francisc a glumit, sâmbătă dimineaţă, şi a spus că „încă trăieşte”, după ce a părăsit spitalul din Roma, în care a fost internat miercuri, relatează BBC.

El a fost internat la Spitalul Gemelli miercuri cu dificultăţi de respiraţie, iar ulterior a fost diagnosticat cu bronşită.

Papa a fost aşteptat de numeroşi jurnalişti şi credincioşi în faţa spitalului Gemelli din Roma. El a coborât din micul său Fiat alb pentru a-i saluta şi a schimba câteva cuvinte înainte de a pleca la Vatican.

Potrivit Vaticanului, Suveranul Pontif  va participa, duminică, la slujba de Florii în Piaţa Sfântul Petru.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră