Ministerul chinez de Externe a invitat diplomaţii străini să nu se mai ducă la Beijing, a anunţat vineri o purtătoare de cuvânt a diplomaţiei chineze, relatează Reuters.
China şi-a închis deja temporar frontierele călătorilor străini, cu scopul de a evita o nouă răspândire a noului coronavirus în ţară.
Ministerul chinez de Externe are cunoştinţă despre existenţa unor cazuri de contaminare în rândul unor diplomaţi străini, a justificat purtătoarea de cuvânt.




























