Diplomaţii străini, indezirabili la Beijing, din cauza unor contaminări în rândul acestora cu noul coronavirus

Diplomaţii străini, indezirabili la Beijing, din cauza unor contaminări în rândul acestora cu noul coronavirus
Diplomaţii străini, indezirabili la Beijing, din cauza unor contaminări în rândul acestora cu noul coronavirus (Foto: Twitter)

Ministerul chinez de Externe a invitat diplomaţii străini să nu se mai ducă la Beijing, a anunţat vineri o purtătoare de cuvânt a diplomaţiei chineze, relatează Reuters.

China şi-a închis deja temporar frontierele călătorilor străini, cu scopul de a evita o nouă răspândire a noului coronavirus în ţară.

Ministerul chinez de Externe are cunoştinţă despre existenţa unor cazuri de contaminare în rândul unor diplomaţi străini, a justificat purtătoarea de cuvânt.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor