Un incendiu s-a produs, miercuri, la un TIR încărcat cu 24 de tone de azotat de amoniu. Circulaţia rutieră este blocată pe DN 69, iar poliţiştii au luat măsura izolării perimetrului.
UPDATE: Potrivit ISU Timiş, TIR-ul transporta 24 de tone de îngrăşăminte chimice pe bază de azotat de amoniu.
ŞTIRE INIŢIALĂ: Potrivit centrului INFOTRAFIC, la intersecţia DN59 cu DJ 692, în zona localităţii Sânandrei din judeţul Timiş, cabina unui TIR, încărcat cu azotat de amoniu, a luat foc.
Echipajele de poliţie au luat măsura izolării perimetrului, iar pompierii acţionează acum pentru lichidarea incendiului.
Circulaţia rutieră este întreruptă total.




























