Un timişean de 63 de ani şi-a înjunghiat soţia cu mai multe lovituri de cuţit, în noaptea de joi spre vineri, cel mai probabil din cauza geloziei, iar apoi a incendiat locuinţa şi s-a sinucis dându-şi foc. Vecinii celor doi soţi au găsit pregătite, într-o maşină parcată în faţa casei, hainele de înmormântare ale bărbatului.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Vecinii celor doi soţi, din localitatea timişeană Sânmihaiu Român, le-au declarat procurorilor că aceştia se certau de câteva zile şi că femeia muncea în străinătate şi tocmai se întorsese acasă pentru sărbătorile de Paşte. Cei doi soţi aproape că îşi terminaseră de construit casa cea nouă, la care munceau de mai mulţi ani.

În noaptea de joi spre vineri, femeia a fugit în stradă, ţipând, iar vecinii au găsit-o plină de sânge după ce fusese înjunghiată în abdomen şi în gât cu mai multe lovituri de cuţit de către soţul său. Vecinii au sunat imediat la numărul de urgenţă 112 pentru a cere ajutor.

Până la sosirea ambulanţei, bărbatul a incendiat casa şi şi-a dat foc, iar până la sosirea pompierilor a ars ca o torţă cu locuinţă cu tot.

Pompierii au reuşit să stingă focul abia după o oră, iar în privinţa bărbatului nu au putut decât să constate decesul, acesta fiind carbonizat.

În maşina parcată în faţa casei, vecinii au găsit pregătite şi hainele de înmormântare ale bărbatului, un costum nou şi o cruce aşezată într-unul dintre buzunarele de la piept.

Femeia, în vârstă de 58 de ani, a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale, ea fiind în afara oricărui pericol.

Poliţiştii au deschis o anchetă în acest caz, pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.