Un incendiu a izbucnit, miercuri seara, în Complexul Studenţesc din Timişoara, într-un bloc de locuinţe, la un apartament de la etajul întâi. Potrivit pompierilor, 40 de persoane au fost evacuate din imobil.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Timiş, Elena Megherea, a declarat pentru News.ro că incendiul a izbucnit, miercuri seara, la un bloc de locuinţe din Complexul Studenţesc, la un apartament situat la primul etaj.
Potrivit sursei citate, două autospeciale de pompieri s-au deplasat la locul intervenţiei.
Un număr de 40 de persoane au fost evacuate, iar misiunea pompierilor este în desfăşurare.
Deocamdată nu se cunoaşte cauza izbucnirii focului.




























