Timiş: 18 dintre cei 24 de turci prinşi în timp ce încercau să intre ilegal în România, trimişi în Serbia; ei au fugit din Turcia de frica bombardamentelor ISIS

Timiş: 18 dintre cei 24 de turci prinşi în timp ce încercau să intre ilegal în România, trimişi în Serbia; ei au fugit din Turcia de frica bombardamentelor ISIS

Un număr de 18 cetăţeni turci din grupul celor 24 care au fost depistaţi, în noaptea de sâmbătă spre duminică, într-un lan de porumb de la frontiera verde, în judeţul Timiş, în timp ce încercau să intre ilegal în ţară, au fost trimişi în Serbia. Migranţii le-au spus poliţiştilor că au plecat din Turcia din cauza bombardamentelor ISIS şi voiau să ajungă în Germania, unde au rude.

Recomandările editorilor
Ultima oră