Pompierii prahoveni au intervenit, duminică dimineaţă, pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu produs la groapa de gunoi a oraşului Băicoi. Focul a fost stins după o intervenţie care a durat două ore. Localnicii au primit mesaj Ro-Alert privind degajarea mare de fum.
Evenimente
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
Potrivit ISU Prahova, incendiul s-a manifestat cu flacără deschisă şi degajare mare de fum, flăcările extinzându-se pe o suprafaţă de aproximativ 1,5 hectare.
Pentru a proteja şi înştiinţa populaţia a fost transmis un mesaj RO-Alert.
![](http://i0.1616.ro/media/2/2701/33631/20761491/2/incendiu-groapa-de-gunoi-ph-2.jpg?width=540)
Pentru stingerea incendiului au intervenit cinci autospeciale de stingere cu apă şi spumă. De asemenea, acolo au fost trimise o autoscară şi o ambulanţă SMURD.
Focul a fost stins după o intervenţie care a durat aproximativ două ore.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20761491&pid=2701)
Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.