O fată în vârstă de 12 ani din comuna Bogdăneşti, judeţul Vaslui, este căutată după ce a plecat de acasă şi nu s-a mai întors, nici nu şi-a contactat familia. Poliţiştii cer sprijinul populaţiei pentru găsirea copilei.
”Inspectoratul de Poliţie Judeţean Vaslui solicită sprijinul comunităţii în găsirea unei minore care a plecat voluntar de la o adresă din comuna Bogdăneşti, judeţul Vaslui şi nu a mai revenit sau contactat membrii familiei sale”, a transmis, marţi, IPJ Vaslui.
Elena Huţuţuc are 12 ani, este din comuna Bogdăneşti, judeţul Vaslui, şi a plecat voluntar de acasă luni seară, în jurul orei 20.30, însă nu a mai revenit.
Ea are 1,5 metri înălţime, o greutate de aproximativ 40 de kilograme, păr blond, ochi căprui.
La momentul dispariţiei, fata era îmbrăcată cu o bluză neagră, pantaloni trei sferturi de culoare neagră şi era încălţată cu o pereche de şlapi de culoare mov.
Persoanele care au văzut-o sau au informaţii despre ea sunt rugate să sune la 112 sau să anunţe cea mai apropiată unitate de Poliţie.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.