Un bărbat de 60 de ani din comuna Bârca, judeţul Dolj, a fost găsit spânzurat în magazia unei unităţi de învăţământ din localitate. Poliţuiştii au deschis o anchetă în acest caz.
Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dolj, poliţiştii Secţiei 13 Poliţie Rurală Segarcea au fost sesizaţi de un bărbat din comuna Bârca despre faptul că o persoană s-a spânzurat.
Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
Poliţiştii au stabilit că este vorba despre un bărbat de 60 de ani, din comuna Bârca.
”Din nefericire, acesta a fost găsit spânzurat de grinda de lemn aflată în magazia unei unităţi de învăţământ din comuna Bârca. La faţa locului s-a deplasat şi un echipaj de ambulanţă care a constatat decesul. Trupul bărbatului a fost depus la morgă în vederea efectuării unei expertize medico-legale şi stabilirii cauzei decesului. În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, iar cercetările sunt continuate, urmând a fi propusă soluţie prin unitatea de parchet competentă”, a transmis sursa citată.

Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.