Circulaţia feroviară a fost oprită, duminică, în jurul orei 23:00, în zona Băile Herculane, după ce mai multe stânci au căzut de pe versanţi pe calea ferată.
Traficul feroviar pe ruta Orşova- Caransebeş este oprit, iar muncitorii de la CFR sunt la faţa locului pentru a degaja stâncile.
Duminică seara, în jurul orei 23.00, reprezentanţii CFR au decis să închidă traficul feroviar în zona oraşului Băile Herculane, după ce bucăţi de stâncă s-au desprins să au căzut de pe versanţi, pe calea ferată.
Reprezentanţii SNCFR spun că este vorba despre o cantitate de două- trei tone de stâncă prăbuşită pe şine.
Muncitori de la Căile Ferate intervin pentru curăţarea liniei, astfel încât traficul feroviar să se desfăşoare în bune condiţii.




























