Traficul feroviar pe ruta Topliţa – Deda, afectată de copacii rupţi de furtună în noaptea de sâmbătă spre duminică, a fost reluată în condiţii normale, duminică după amiază, , începând cu ora 14:36, anunţă oficialii CFR Infrastructură. Iniţial, în zonă circulaţia trenurilor a fost complet blocată, ulterior, timp de câteva ore, garniturile fiind tractate de locomotive diesel.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Compania Naţională de Căi Ferate CFR SA informează că circulaţia feroviară pe intervalul CF Topliţa - Deda se desfăşoară în condiţii normale, cu tracţiune electrică, începând cu ora 14:36.

Traficul feroviar în zonă a fost grav afectat de copacii doborâţi de furtună în noaptea de sâmbătă spre duminică. Iniţial, circulaţia trenurilor pe acel tronson a fost blocată, ulterior, începând de duminică dimineaţă, de la ora 9:00,acestea fiind tractate de locomotive alimentate cu motorină.

Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.