Marinescu, ANCOM: Televiziunea nu va muri, dar accesul la ea se va democratiza datorită tehnologiei. În România există 7,2 milioane de abonamente TV

Marinescu, ANCOM: Televiziunea nu va muri, dar accesul la ea se va democratiza datorită tehnologiei. În România există 7,2 milioane de abonamente TV

Serviciile de televiziune nu vor dispărea în viitor, dar accesul la aceste servicii se vor schimba ca urmare a avansului tehnologic, iar democratizarea accesului este esenţială pentru dezvoltarea acestui sector, a declarat miercuri preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM), Cătălin Marinescu, la cea de-a şaptea ediţie a Internaţional Digital Forum, organizată de Asociaţia pentru Comunicaţii Digitale.

Recomandările editorilor
Ultima oră