Anca Dragu despre introducerea plăţii cu cardul la ANAF: Într-o piaţă din Bucureşti se putea plăti cu cardul, la ANAF nu

Anca Dragu despre introducerea plăţii cu cardul la ANAF: Într-o piaţă din Bucureşti se putea plăti cu cardul, la ANAF nu

Ministrul Finanţelor Publice, Anca Dragu, a declarat, joi, la Timişoara, referindu-se la introducerea plăţii cu cardul la ghişeele ANAF că este o măsură elementară, care nu a fost luată până acum, adăugând: "Am văzut la televizor, la ştiri, că într-o piaţă din Bucureşti un comerciant a introdus un POS şi se poate plăti cu cardul, totuşi la ANAF nu se putea plăti cu cardul”.

Recomandările editorilor
Ultima oră