Sarmizegetusa Regia îşi redeschide porţile pentru vizitatori, odată cu ieşirea din starea de urgenţă, din 15 mai, a anunţat administraţia sitului.
Potrivit unui comunicat de presă, de marţi, al Administraţiei Sarmizegetusa Regia din judeţul Hunedoara, situl va fi redeschis publicului, începând din 15 mai, când vom ieşi din starea de urgenţă impusă în urma pandemiei de coronavirus.
”Începând cu data de 15 mai 2020 situl arheologic va fi redeschis pentru vizitare, deşi ne aflăm în stare de urgenţă vă invităm să vizitaţi capitala dacilor respectând, bineînţeles, condiţiile impuse de autorităţi”, se arată în comunicat.
Programul de vizitare este între orele 09.00 şi 20.00.




























