Municipiul Timişoara şi-a depus dosarul de candidatură pentru titlul de Capitală Europeană a Culturii în anul 2021

Municipiul Timişoara şi-a depus dosarul de candidatură pentru titlul de Capitală Europeană a Culturii în anul 2021
Municipiul Timişoara şi-a depus dosarul de candidatură pentru titlul de Capitală Europeană a Culturii în anul 2021

Municipiul Timişoara a depus, vineri, la Ministerul Culturii, dosarul final de candidatură pentru titlul de Capitală Europeană a Culturii în anul 2021, având conceptul şi sloganul "Shine your light - Light up your city!" (‘Luminează oraşul prin tine!").

Recomandările editorilor
Ultima oră