Seria „Extratereştri antici” (Ancient Aliens, 2009-prezent) continuă cu sezonul 18 la History Channel din 8 august, de la ora 21.00. Cele 10 episoade noi, în care gazda Giorgio Tsoukalos disecă mistere legate de omuleţii verzi şi vestigiile pe care este posibil să le fi lăsat aceştia în urma lor pe Pământ.
De la cele mai fascinante relatări despre zone cu o activitate intensă a OZN-urilor (situate de-a lungul coastei Californiei, în Valea Hudson din New York, în nordul Marii Britanii sau în sudul statului Chile) până la remarcabile structuri antice care sfidează explicaţiile convenţionale, fiecare episod din „Extratereştri antici”, sezonul 18, explorează subiecte legate de extratereştri, prezentând detalii istorice şi mărturii directe.
Cele 10 episoade vor fascina telespectatorii cu descoperiri arheologice legate de cranii alungite, piramida pierdută din Abu Rawash (Egipt), monumente misterioase din Turcia şi Bosnia sau construcţii subacvatice ciudate. În plus, gazda Giorgio Tsoukalos stă de vorbă şi cu experţi de renume, care au avut curajul de a-şi pune întrebarea „Oare suntem singuri în Univers?” şi de a încerca să găsească răspunsul.




























