Jucătorul William De Amorim a declarat, miercuri seară, că regretă că a ratat un penalti în meciul Stelei cu Dacia Mioveni, dar a precizat că nu se gândeşte să plece la gruparea stelistă.

"Azi a fost rândul meu să ratez, la penaltiuri e greu, e loterie. Trebuie să merg mai departe, este o perioadă mai grea, nu mă gândesc să plec. Trebuie să trecem peste tot, va fi bine", a declarat De Amorim.

Echipa CS Mioveni, din liga a doua, a învins formaţia Steaua, scor 6-5, la loviturile de departajare, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

După 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 1-1.

Pentru CS Mioveni a marcat de Nilă, în minutul 95, iar pentru Steaua a punctat Achim '116.

La loviturile de departajare pentru Steaua au înscris Achim, Pintilii, Popescu şi Moke, iar Boldrin şi De Amorim au ratat.

Pentru CS Mioveni au punctat Ayza, Stoica, Nilă, Gugu şi Rădescu, iar Năstăsie a ratat.