Coreea de Nord a lansat o rachetă în mare şi bruiază semnalul GPS în Sud, în timp ce liderii lumii discută despre securitatea nucleară

Coreea de Nord a lansat vineri o rachetă în mare şi bruiază semnalul GPS în Sud, a anunţat armata sud-coreeană, la câteva ore după ce liderii Coreei de Sud, Japoniei şi Statelor Unite au avertizat Phenial să pună capăt provocărilor, pentru că, în caz contrar, riscă noi presiuni, relatează Reuters.

Recomandările editorilor
Ultima oră