Agenţia de Protecţia Mediului: După incidentul de la Petromidia nu a fost o poluare care să determine declanşarea unei alerte

Agenţia de Protecţia Mediului: După incidentul de la Petromidia nu a fost o poluare care să determine declanşarea unei alerte

Agenţia Naţională de Protecţia Mediului a dispus trimiterea unor laboratoare mobile pentru măsurarea gradului de poluare cu agenţi chimici volatili în apropierea rafinăriei Petromidia din Năvodari, însă nu s-a atins pragul de alertă, a declarat pentru News.ro secretarul de stat Ioan Ghergheş, preşedintele Agenţiei Naţionale pentru Protecţia Mediului.

Recomandările editorilor
Ultima oră