Societatea Naţională a Apelor Minerale şi-a mărit producţia cu 10% anul trecut, până la 920 de milioane de litri

Producţia de apă minerală a Societăţii Naţionale a Apelor Minerale (SNAM), cel mai mare producător din România, a crescut anul trecut cu 10%, până la 920 milioane litri, iar societatea şi-a propus să exploateze zece izvoare noi, a declarat, pentru News.ro, directorul general al companiei de stat, Radu Dumitru.

Recomandările editorilor
Ultima oră