Formaţia Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi de Gaz Metan Mediaş, pe teren propriu, scor 1-0.

Au marcat: Paraschiv '15

1-0, min. 15: Cioiu a şutat la poartă, portarul Buzbuchi a respins balonul în faţă şi Paraschiv a marcat;

Au evoluat echipele:

Viitorul Pandurii. Denis Rusu - Buleică, Oros, M. Lixandru, Copaci - Prejmerean, Ţegle – Dragu (Mitrică ’89), Cioiu (Chiorean ’87), Gîrbiţă - D. Paraschiv (Bădăuţă ’73). Antrenor Flavius Stoican;

Gaz Metan: Buzbuchi - R. Romeo, Larie, Baco, Velisar  (Trif ’82) - Francisco Junior, R. Deaconu, Pambou (Valente ’46) – Sambu (Chamed ’46), L. Niţu (Sarr ’46), Ze Manuel (Ciocan ’64). Antrenor Mihai Teja.

Arbitri: Vlad Baban - Adrian Vornicu, Radu Ghiculescu - Viorel Flueran;

Observatori: Dan Monea, Victor Radu.

Mai sunt calificate în sferturi Dunărea Călăraşi, Petrolul, Chindia Târgovişte, U Cluj şi Dinamo.

Partidele ASU Politehnica Timişoara – AFC Astra şi FC Botoşani – Universitatea Craiova au loc tot joi.