FCSB a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de CSM Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a VIII-a a play-off-ului Ligii I. Andrei Cristea a marcat în minutul 89, după ce coechipierul său Qaka, dorit de FCSB, a fost eliminat, în minutul 74. Vom reveni.

Minutul 89, 1-0, Contraatac iniţiat de Panţîru, care a recuperat o minge în interiorul terenului propriu, apoi i-a pasat lui Andrei Cristea, care, scăpat singur cu Bălgrădean, l-a învins cu un şut plasat.

CFR rămâne pe locul I, cu un punct avans faţă de FCSB.

Au evoluat următoarele echipe:

CSM Poli Iaşi: Rusu - Zaharia (Mihăescu '80), Frăsinescu, Mihalache, Sin (Bosoi '45) - Cioinac, Qaka - Platini (Kizito '60), Panţîru, Jo Santos - A. Cristea. Antrenor Flavius Stoican.

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planici, Bălaşa, Momcilovici - Pintilii (Nedelcu '46), L. Filip - D. Man, Budescu (Teixeira '46), Fl. Tănase - Alibec (Gnohere '77). Antrenor Nicolae Dică.

Cartonaşe galbene: Qaka '17 şi '74, Mihalache '55, Cioinac '77, Jo Santos '85, Făsinescu '90+3 / Alibec '20, Bălaşa '57, Tănase '61, Filip '72

Cartonaş roşu: Qaka '74

Arbitri: Radu Petrescu - Adrian Ghinguleac, Sebastian Gheorghe - Andrei Antonie;

Observatori: Costin Toma, Ioan Bogdan.

În urma acestui rezultat şi cu două etape înainte de final, clasamentul pay-off-ului Ligii I este următorul: