Formaţia FCSB a învins echipa Dinamo, sâmbătă seară, pe Arena Naţională, scor 3-2 (2-2), într-un meci din etapa a şasea a Ligii I. Dinamoviştii au jucat în inferioritate numerică din minutul 75, când a fost eliminat Ismael Lopez Blanco. De la Dinamo a fost eliminat şi Răuţă, în minutul 90+1.

Au marcat Tănase ‘8, ’76 (penalti) şi Cristea ’17 pentru gazde, respectiv Borja Valle ’26 (penalti) şi Cristea ’42 (autogol) pentru Dinamo.

1-0: Tănase a deschis scorul cu un şut din careu, după o pasă de la Man.

2-0: Iulian Cristea a marcat cu o lovitură cu capul, după o centrate a lui Ovidiu Popescu.

2-1: Borja Valle a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Panţîru la Gonzales.

2-2:  Cristea a deviat mingea în propria poartă, la un şut al lui Adam Nemec.

3-2: Tănase a transformat un penalti acordat pentru o intervenţie în careu a lui Lopez la Dennis Man. Lopez a fost eliminat.

FCSB: Vlad – Creţu, Cristea, Miron, Panţîru – Perianu (Popescu ’46), Popescu, Tănase – Man (Şut ’83), Buş (Buziuc ’46), Moruţan (Vînă ’77). Antrenor: Anton Petrea

Dinamo: Mejias – Gonzales, Puljic, Grigore, Lopez – Răuţă, Gol (Fabbrini ’79) – Camara, Borja Valle, Mihaiu (Sorescu ’23) – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonaşe galbene: Tănase ’16, Panţîru ’25, Petrea ’68, Popescu ’61, Man ’82, Vlad ‘90+1, Buziuc ‘90+1 / Camara ’16, Borja Valle ’29, Gol ’52, Răuţă ‘70

Cartonaşe roşii: Lopez ’75, Răuţă ‘90+1

Arbitri: Radu Petrescu - Marius Nicoară, Mihai Marica - Lucian Rusandu

Observator: Constantin Ştefan