Echipa italiană Inter Milano a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia AC Milan, într-un meci contând pentru etapa a 21-a din Serie A.

Inter Milano a marcat unicul al meciului în minutul 34 de Lautaro Martinez, într-o fază la care Tătăruşanu a fost învins cu o lovitură de cap.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost integralist la Milan şi a apărat bine, scoţând chiar în ultimul minut un şut al lui Lukaku. A fost al patrulea eşec consecutiv pentru milanezi în toate competiţiile.

Inter este pe locul 2, cu 43 de puncte, în timp ce Milan se află pe locul 6, cu 38 de puncte.

Duminică s-au mai disputat meciurile Torino – Udinese 1-0 (Karamoh 49); AC Fiorentina – Bologna 1-2 (Saponara 19 / Orsolini 14 penalti, Posch 47)