Echipele Bayern Munchen, Tottenham Hotspur, FC Barcelona şi Napoli au obţinut victorii în meciurile disputate miercuri seara în Liga Campionilor. Echipa engleză FC Liverpool a cedat la trei goluri diferenţă

În grupa A, la Napoli, pe stadionul Diego Armando Maradona, Napoli a condus cu 4-0 pe FC Liverpool în minutul 47. S-a încheiat 4-1 şi echipa lui Jurgen Klopp debutează cu stângul în grupele Ligii Campionilor.

În grupa B, Atletico Madrid s-a impus cu 2-1 în confruntarea cu FC Porto, toate golurile fiind marcate după minutul 90.

Rezultatele meciurilor disputate miercuri, în Liga Campionilor:

Grupa A: Napoli – FC Liverpool 4-1 (Zielinski 5 penalti, 47, Zambo Anguissa 31, Simeone 44 / Luis Diaz 49)

Grupa A: Ajax Amsterdam - Glasgow Rangers 4-0 (Alvarez 17, Berghuis 32, Kudus 33, Bergwijn 80)

Grupa B: Atletico Madrid – FC Porto 2-1 (Hermoso 90+2, Griezmann '90+11 / Uribe 90+5 penalti)

Grupa B: FC Bruges – Bayer Leverkusen 1-0 (Sylla 42)

Grupa C: Inter Milano – Bayern Munchen 0-2 (Sane 25, D’Ambrosio 66 autogol)

Grupa C: FC Barcelona – Viktoria Plzen 5-1 (Kessie 13, Lewandowski 34, 45+3, 67, Ferran Torres 71 / Sykora 44)

Grupa D: Tottenham – Olympique Marseille 2-0 (Richarlison 76, 81)

Grupa D: Eintracht Frankfurt – Sporting Lisabona 0-3 (Edwards 65, Francisco Trincao 67, Nuno Santos 82)