Formaţia Internazionale Milano a învins, duminică, pe teren propriu, scor 2-1, echipa Lazio, în etapa a XXI-a a campionatului Italiei.

Pentru Inter au marcat Bastoni (30) şi Skriniar (67), iar pentru Lazio a înscris Immobile (35).

Inter a avut un gol anulat în minutul 17, al lui Martinez, pe motiv de ofsaid.

La echipa Lazio, Ştefan Radu a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 71, iar la Inter portarul Ionuţ Radu a fost rezervă.

Într-un alt meci, Salernitana a învins Verona, scor 2-1, prin golurile marcate de Djurici, în minutul 29, şi Kastanos '70,  respectiv Lazovic '63.

În clasament, Inter este pe primul loc, cu 49 de puncte, urmată de AC Milan, cu 48 de puncte, şi de Napoli, cu 43 de puncte.

Lazio este pe locul 8, cu 32 de puncte.

Verona ocupă locul 12, cu 27 de puncte, iar Salernitana este pe 20, ultimul loc, cu 11 puncte.