Fotbalistul echipei Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a înscris un gol şi a contribuit decisiv la altul, joi seară, la meciul câştigat pe teren propriu, cu scorul de 4-2, în faţa formaţiei Olympique Marseille, în grupa E a Ligii Europa.

Cicâldău a marcat în minutul 12 şi a contribuit decisiv la autogolul lui Caleta-Car (Marseille) din minutul 30. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Feghouli ’64 şi Babel ’84. Pentru Marseille a marcat Milik ’69, ’85.

Alexandru Cicâldău a jucat până în minutul 51, când în locul său a intrat Olimpiu Moruţan. Cicâldău a primit un cartonaş galben în minutul 36.

În aceeaşi grupă, Lazio Roma, cu Ştefan Radu rezervă, a învins în deplasare Lokomotiv Moscova, scor 3-0. Au înscris Immobile ’56 (penalti), ’63 (penalti) şi Rodriguez ’87.

Galatasaray şi Lazio Roma şi-au asigurat primele două poziţii în grupă.