Formaţia FC Buzău s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi de echipa Dunărea Călăraşi, scor 3-0.

Golurile au fost marcate de Gaitan ’39, Ciobanu ’51 şi Kanda ’79.

Joi se mai dispută următoarele partide:

U Craiova 1948 – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ora 18:00

Politehnica Timişoara – FC Rapid 1923, ora 21:00

Marţi şi miercuri s-au calificat în sferturi ACSO Filiaşi, Chindia Târgovişte, FC Argeş şi Universitatea Craiova.

În ceea ce priveşte meciul FC Voluntari – FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se dispută. Cazul va fi judecat la Comisia de Disciplină a FRF.