Portarul echipei Rayo Vallecano, Luca Zidane, a fost eliminat după 15 minute de joc, duminică, la meciul cu FC Sevilla, pierdut, scor 0-3, în campionatul Spaniei.

În prima etapă din LaLiga şi la primul său meci la Rayo Vallecano, portarul de 23 de ani, fiu al lui Zinedine Zidane, a fost eliminat în minutul 15, după un fault asupra lui Idrissi. El a primit imediat cartonaşul roşu, fiind acordată şi lovitură de la 11 metri pentru formaţia sa.

Luca Zidane a început fotbalul profesionist la Real Madrid şi a disputat deja două meciuri în LaLiga cu madrilenii în 2018 şi 2019.

Golurile echipei FC Sevilla au fost marcate duminică seară de Lamela '55, '79 şi En-Nesyri, din penalti, în minutul 19.