Formaţia Juventus Torino a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa lui Ionuţ Radu, Internazionale Milano, într-un meci din etapa a XXXVII-a, penultima a campionatului Italiei.

Radu a fost rezervă.

Învingătorii au marcat prin Ronaldo ’24 şi Cuadrado ‘45+4, ’88 (penalti). Pentru Inter au înscris Lukaku ’35 (penalti) şi Chiellini ’83 (autogol).

În minutul 55, de la Juventus a fost eliminat Bentancur, iar pe final, în minutul 90+2, a fost eliminat şi Brozovic, de la Inter.

Alte rezultate din Serie A:

Genoa – Atalanta 3-4

Au marcat: Shomurodov ‘48, ’84, Pandev ‘67 (penalti) / Zapata ‘9, Malinovski ’26, Gosens ’44, Pasalic ‘51

Spezia – Torino 4-1

Au marcat: Saponara ’19, Nzola ’42 (penalti), ’74, Erlic ’84 / Belotti ’55 (penalti)

Partida AS Roma – Lazio Roma are loc tot sâmbătă, meciurile Fiorentina – Napoli, Benevento – Crotone, Udinese – Sampdoria, Parma – Sassuolo şi AC Milan – Cagliari sunt programate duminică, iar confruntarea Verona – Bologna se va disputa luni.