Atacantul Louis Munteanu a fost suspendat trei meciuri după ce a lovit un adversar la un meci din campionatul Primavera, informează prea italiană.

La 3 aprlie, Fiorentina a învins, acasă, cu 5-2, pe Ascoli, în campionatul italian de tineret.

Munteanu, care a fost titular în acel meci la gazde, a fost faultat în minutul 78. Tânărul jucător român (18 ani) şi-a făcut singur dreptate şi l-a lovit în faţă pe jucătorul care îl faultase, într-un moment în care balonul se afla departe de el, astfel că a fost eliminat.

Fiorentina a terminat meciul în nouă jucători, după ce şi Saggioro a văzut cartonaşul roşu, în minutul 82, pentru un fault ca ultim apărător şi a primit un meci de suspendare.

Cubul din Florenţa va face apel la suspendarea lui Munteanu.