Fotbalistul echipei Galatasaray, Florin Andone, a înscris două goluri în meciul câştigat, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Sivasspor, în etapa a opta a campionatului Turciei.

Andone a marcat în minutele 21 şi 42, al doilea gol din penalti. Pentru gazde a înscris şi Babel ’74, iar oaspeţii au marcat prin Kone ’69 şi Yeşilyurt ’84.

Florin Andone a evoluat pe toată durata partidei şi în minutul 63 a primit cartonaş galben.

La Sivasspor, Paul Papp a fost rezervă. Echipa lui Papp a rămas în inferioritate numerică în minutul 48, când a fost eliminat Cofie.

Galatasaray ocupă locul doi în clasament, cu 13 puncte, iar Sivasspor este pe trei, cu 12 puncte. Lider este Alanyaspor, care are 14 puncte.